Powodem ma być systematyczne szkalowanie

   • Jak poinformował rzecznik MON, Antoni Macierewicz wystąpi do sądu przeciw „GW”
  • Podstawą do złożenia pozwu mają być artykuły Tomasza Piątka
  • Zastępca redaktora naczelnego odbiera pozew jako pogróżki pod adresem gazety 

Jak poinformował rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Bartłomiej Misiewicz, Antoni Macierewicz wystąpi do sądu przeciwko „Gazecie Wyborczej”. Powodem decyzji ma być publikowanie oszczerstw na temat osoby ministra oraz działań resortu, na czele którego stoi.

– „Gazeta Wyborcza” brnie w dezinformację i próbę wprowadzenia opinii publicznej w błąd, stąd decyzja o wystąpieniu na drogę sądową – zakomunikował Misiewicz. – W związku z systematycznym szkalowaniem Ministra Obrony Narodowej i prowadzeniem działań dezinformacyjnych mających na celu obronę aparatu sowieckiego rządzącego w przeszłości Polską, minister Antoni Macierewicz wystąpi do sądu przeciwko „Gazecie Wyborczej”.Podstawą do złożenia przez Macierewicza pozwu mają być artykuły Tomasza Piątka. Pojawiały się w nich zarzuty, iż minister utrzymywał kontakty biznesowe z funkcjonariuszem SB Robertem Luśnią oraz byłym senatorem Alfonsem D'Amato – lobbystą amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego. Jak twierdzi Misiewicz, informacje te były przez MON wielokrotnie dementowane.

– Jest to całkowicie sprzeczne ze standardami demokratycznego państwa prawa. Polityk ma obowiązek odpowiadać na pytania mediów i tłumaczyć się z wątpliwości, które dotyczą jego działalności, nawet przeszłej. Na podstawowe pytania dotyczące tych podejrzanych powiązań MON nie odpowiedziało, a zamiast tego stosuje pogróżki pod adresem gazety, nazywając jej ustalenia szkalowaniem – komentował oświadczenie Piotr Stasiński – zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.