Opinię na łamach tygodnika „wSieci” skomentował Tomasz Terlikowski

Po niedawnym sprzeciwie, jaki bratanica prezesa Prawa i Sprawiedliwości wyraziła wobec pomysłów Antoniego Macierewicza w sprawie apelu pamięci podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego, przyszedł czas na kolejny. Tym razem chodzi głośny spór wokół kwestii aborcji.

Marta Kaczyńska na łamach tygodnika „wSieci”, w kolejnym ze swoich felietonów sprzeciwiła się pomysłom dotyczącym całkowitego zakazu usuwania ciąży.

– Wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży to rozwiązanie iluzoryczne, skazujące wiele kobiet na aborcyjne podziemie, a także nierzadko sprowadzające bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich życia i zdrowia, co w przypadku matek mających już dzieci należy uznać za rozwiązanie zwyczajnie okrutne wobec rodzin – przekonuje. – Kobiety powinny mieć zagwarantowaną możliwość podjęcia świadomej decyzji przy wsparciu odpowiednio przeszkolonego personelu medycznego, a także duchownych – dodała.

Wypowiedziała się także w sprawie ukrócenia praktyk związanych z zapłodnieniem pozaustrojowym.

– Nie można mieć złudzeń, że w obliczu ogólnoświatowych tendencji do opóźniania decyzji o posiadaniu dzieci jest to proces zbyt długotrwały, by pozwolić starzejącemu się społeczeństwu rezygnować ze wspomnianych rozwiązań medycznych – twierdzi Kaczyńska.

Do opinii Kaczyńskiej odniósł się Terlikowski. Swoje wzburzenie i zdziwienie wyraził na Facebooku: