Legenda muzyki po polsku o Polsce

 

Na stadionie PGE Narodowym w Warszawie w ramach europejskiego tournee „Stones – No Filter” odbył się koncert The Rolling Stones. Na nagraniu, które pojawiło się w internecie po koncercie, słychać, jak lider zespołu Mick Jagger komentuje po polsku aktualną sytuację w kraju.

– Jak się macie, Warszawo? Polska, co za piękny kraj, jestem za stary by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać – powiedział do fanów w Warszawie podczas niedzielnego koncertu The Rolling Stones w Warszawie lider zespołu Mick Jagger.


Jak spekulują media, wypowiedź podczas koncertu The Rolling Stones w Warszawie to odpowiedź na prośby byłego prezydenta Lecha Wałęsy, który w liście prosił zespół o wsparcie w sporze o niezależność sądów.

– Wiele osób w Polsce broni wolności, ale potrzebuje wsparcia. Jeśli możecie powiedzieć, lub zrobić cokolwiek, będąc w Polsce, będzie to dla nich naprawdę dużo znaczyć – apelował w liście były prezydent Lech Wałęsa.

Koncert The Rolling Stones w Warszawie to 4 występ zespołu w Polsce. Ostatni raz Mick Jagger z kolegami w naszym kraju w 2007 roku. Wcześniejsze koncerty miały miejsce w 1998 roku w Chorzowie oraz w 1967 roku w Warszawie.

Źródło: