Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków

 

Każdego roku nadchodzi czas, w którym krasnale przejmują władzę we Wrocławiu. W tym czasie pokazują się ludziom i zapraszają do wspólnej zabawy. Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków to bajkowa uroczystość we wrześniowy weekend, na której każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków obfituje zawsze w wiele atrakcji, w tym Wielką Wrocławską Paradę Krasnoludków, bajki na Scenie Letniej Wrocławskiego Teatru Lalek, rodzinną grę miejską „Krasnale i tajemnice Wrocławia”, a także warsztaty artystyczne, zabawy w Wielkiej Wiosce Krasnoludków czy Krasnalowe Silent Disco.

infoplanet wydarzenia polska miedzynarodowy festiwal krasnoludkow

W tym roku krasnoludki zapraszają również do wrocławskich muzeów – Muzeum Narodowego, Muzeum Miejskiego Wrocławia, Muzeum Etnograficznego, Arsenału, Muzeum Współczesnego oraz Centrum Historii Zajezdnia. Na Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków przygotowano w nich interaktywne wystawy, rodzinne zabawy, warsztaty i prezentacje multimedialne.

W niedzielę w parku odbędzie się czytanie bajek w czasie Krasnoludkowego Popołudnia Literatury przez Edytę Jungowską, Małgorzatę Waszkiewicz, Piotra Pietraszka i Bartosza Synowca, a następnie Bubble Show na zakończenie festiwalu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd

kup artykuly platne