Jesienią planowana jest rewizyta młodzieży w Niemczech

   • Młodzi mieszkańcy miasta partnerskiego w Niemczech odwiedzili Olsztyn
  • Przyjechali na jubileusz 20-lecia współpracy szkół po obu stronach granicy
  • Poza wspólną nauką, uczniowie zwiedzili miasto i obejrzeli seans w planetarium 

Młodzi mieszkańcy miasta partnerskiego w Niemczech odwiedzili Olsztyn. Przyjechali, aby uczcić jubileusz 20-lecia współpracy V Liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie z Max-Planck-Gymnasium w Gelsenkirchen.

– Spotkania z młodzieżą niemiecką służą nie tylko rekreacji – mówi dyrektor V LO, Anna Struk. – Podczas wizyt wspólnie realizujemy projekty poświęcone życiu i twórczości wybitnych mieszkańców Olsztyna bądź ciekawym zjawiskom kulturowym. Bohaterem tegorocznego projektu był architekt niemiecki Erich Mendelsohn.

Poza wspólną nauką, uczniowie zwiedzili miasto, aktywnie wypoczywali nad jeziorem Ukiel, obejrzeli seans w olsztyńskim planetarium. Jednym z punktów programu była również wizyta w ratuszu, gdzie młodzież spotkała się z prezydentem Olsztyna.  W trakcie pobytu młodzież z Gelsenkirchen gościła w domach rodzinnych swoich polskich rówieśników.

– To dobry sposób na integrację – dodaje Struk. – Młodzi ludzie zawierają przyjaźnie na długie lata. Służy to również przełamywaniu stereotypów.

Jesienią planowana jest rewizyta młodzieży V LO w Niemczech.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd