Piotr Duda zagroził dziennikarce pozwem

   • W programie „Kropka nad i” Grzegorz Schetyna wypowiadał się o ustawie dezubekizacyjnej
  • Podczas rozmowy Monika Olejnik stwierdziła, że Piotr Duda służył w ZOMO
  • Przewodniczący Solidarności na Twitterze zagroził dziennikarce procesem 

We wtorkowej emisji programu Moniki Olejnik „Kropka nad i” gościem był Grzegorz Schetyna. W rozmowie z przewodniczącym PO na temat tzw. ustawy dezubekizacyjnej prowadząca program wystosowała wobec Piotra Dudy zarzut, że służył on w ZOMO.

– Ciekawa jestem, jak się czuje Piotr Duda, który służył w ZOMO? Czy jego też obejmie ustawa dezubekizacyjna?

Piotr Duda, od 2010 roku przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, oburzył się wypowiedzią dziennikarki. Swoją odpowiedź niemal natychmiast wystosował do Olejnik na Twitterze.Stwierdzenie prowadzącej „Kropkę nad i” nie jest pierwszym podejrzeniem o współpracę z służbami PRL, które zostało sformułowane wobec Dudy. O członkostwo w ZOMO był on oskarżany wielokrotnie, głównie z powodu służby w 6. Pomorskiej Dywizji Powietrznodesantowej w latach 1981–1983.

Ostatni raz zarzut padł w ubiegłym roku z ust Henryka Wujca w programie Polsat News. Za swoją wypowiedź przeprosił on jednak przewodniczącego Solidarności listownie.

– Przepraszam Pana za użyte przeze mnie w tej audycji sformułowanie, że był Pan funkcjonariuszem ZOMO, który osłaniał Telewizję. Był to z mojej strony błąd, gdyż nie pamiętałem, że służył Pan w komandosach, a nie w ZOMO – pisał wówczas Wujec.