Trudna sytuacja po przejściu nawałnic

 

Po wichurach, które przeszły nad Polską, służby – m.in. straż, policja i ratownicy – po raz kolejny pokazały, że Polacy cały czas mogą na nie liczyć; wtedy, kiedy jest trudna sytuacja, od razu są na miejscu – podkreśliła w poniedziałek premier Beata Szydło.

Premier wzięła udział w odprawie z udziałem szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka oraz wojewodami i komendantami wojewódzkimi PSP z terenów dotkniętych skutkami wichur. Spotkanie odbyło się w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Szefowa rządu podkreśliła – na konferencji prasowej po odprawie – że osoby, które zostały poszkodowane w wichurach, są "pod opieką". "Mamy nadzieję, że bardzo szybko będą mogły (one) wrócić do zdrowia" – wskazała.

Jak mówiła premier, w tej chwili straty po nawałnicach są szacowane. "Wojewodowie pracują w terenie, są w stałym kontakcie z samorządami" – mówiła. Zaapelowała do samorządowców, aby włączali się w te akcję.

Szydło dziękowała również wszystkim służbom, które były i są zaangażowane w prowadzone akcje, m.in. strażakom, policjantom, ratownikom, ochotnikom, służbom medycznym i energetycznym. "Tym wszystkim, którzy cały czas w tych siedmiu województwach pracują, są w terenie, pomagają" – zaznaczyła premier. Zadeklarowała, że rząd jest w stanie skierować dodatkowe siły i środki do pomocy.

Według szefowej rządu służby "po raz kolejny (...) udowodniły, że cały czas Polacy mogą na nie liczyć. "Wtedy, kiedy jest trudna sytuacja, od razu są na miejscu" – zaznaczyła.

Premier zapewniła także, że rząd cały czas monitoruje sytuację.

Źródło: