Trwają zapisy na infoShare Startup Contest

   • Wkrótce jedna z największych start-upowych rywalizacji w Europie Środkowo-Wschodniej
  • Zachęcająca historia zeszłorocznego zwycięzcy Startup Contest
  • Informacje o zgłoszeniach do konkursu z limitowaną promocją „earlybirds 

Start-upy z całej Europy, 20 tys. euro w gotówce dla zwycięzcy i szansa na pozyskanie nawet do 1 mln z puli inwestycji – to najlepszy opis 11. edycji konferencji infoShare, która odbędzie się w Gdańsku w dniach 17–19 maja. Wydarzeniu po raz czwarty towarzyszyć będzie również Startup Contest, a więc jedna z największych start-upowych rywalizacji w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowana przez Fundację infoShare i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER.

W zeszłym roku Startup Contest przyciągnął niemal 200 innowatorów z 13 państw, a w wielkim finale międzynarodowe jury przyznało pierwsze miejsce firmie Nexbio. W tym roku emocje będą równie wielkie. Uczestnicy Startup Contest znów powalczą o nagrodę główną w wysokości 20 tys. euro ufundowaną przez Prezydenta Miasta Gdańska. Ponadto staną przed szansą zdobycia inwestycji w wysokości nawet do 1 mln euro. Start-upowej rywalizacji będzie przyglądać się ponad 5 tysięcy potencjalnych klientów i partnerów biznesowych.

Historia zeszłorocznego zwycięzcy Startup Contest – firmy Nexbio pokazuje, że konkurs w Gdańsku otwiera drzwi do dalszych sukcesów.

– Po zwycięstwie w finale infoShare Startup Contest zostaliśmy zauważeni nie tylko przez potencjalnych inwestorów, ale też klientów. Szum medialny związany z tym wydarzeniem spowodował, że nawiązaliśmy wiele cennych kontaktów i relacji. Staliśmy się również rozpoznawalni w środowisku start-upowym. Dzięki doświadczeniom nabytym podczas infoShare Startup Contest, odnieśliśmy kolejne sukcesy również w innych konkursach i wydarzeniach, takich jak np. Chivas The Venture, gdzie po zwycięstwie w finale krajowym wybieramy się na finał ogólnoświatowy, który odbędzie się w Los Angeles – przekonuje Adam Kuzdraliński, prezes zarządu Nexbio.

 

infoShare to także świetna okazja do spotkań z inwestorami i pozyskanie funduszy. Rok temu start-up SaasManager podczas 3-dniowej konferencji pozyskał wsparcie w wysokości 250 tys. euro.

– Dzięki dobrze przygotowanej prezentacji wiele firm zainteresowało się SaaS Managerem jeszcze przed ogłoszeniem wyników konkursu. Do ostatniego dnia konferencji udało nam się nawiązać kontakty z firmami takimi jak Amazon, Intel, OVH czy Startupbootcamp. I co najważniejsze – rozpocząć współpracę z funduszem FerberVC – wspomina udział w wydarzeniu Grzegorz Gwóźdź, CEO SaasManager.

Uczestnicy konkursu powalczą także o dodatkowe nagrody:

– W tym roku 2 najlepsze firmy, w których znajduje się choć jedna osoba z Polski, otrzymają tzw. „dzikie karty” na wydarzenie Pitch to London, dające szansę na prezentację przed inwestorami w Wielkiej Brytanii. A firma Microsoft przekaże najlepszym dostęp do przetwarzania danych w chmurze o wartości nawet 120 tys. dolarów – zapowiada Joanna Grandzicka, wiceprezes STARTERA, współorganizatora Startup Contest.

Start-upy mogą zgłaszać się do konkursu poprzez stronę internetową, korzystając do 15 marca z limitowanej promocji „earlybirds”.