Zgłoszenia w kuratorium oświaty

 

Jak informują kuratoria oświaty w całej Polsce, do urzędników docierają do nieoficjalne zgłoszenia nieprzyjaznych zachowań strajkujących nauczycieli wobec tych osób, które nie przyłączyły się do protestu. Oficjalne skargi pisemne skargi od niestrajkujących nauczycieli wpłynęły już do kuratoriów we Wrocławiu i Katowicach.

– To były oceny niestrajkujących nauczycieli co do zachowania nauczycieli, którzy podjęli strajk. Niestrajkujący twierdzili, że są źle traktowani przez grono, które podjęło strajk – informuje Krystyna Kaczorowska z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

– Niestrajkujący nauczyciele informowali nas telefonicznie, że czują się zastraszani i szykanowani przez strajkujących nauczycieli. Ci, którzy podjęli pracę w zespołach nadzorujących, byli zmuszeni przejść przez szpaler ubranych na czarno nauczycieli. Niestrajkujący nauczyciele zgłaszają się też do kuratorium z wątpliwościami dotyczącymi dokumentowania ich pracy, świadczonej podczas strajku – potwierdza Anna Kij ze Śląskiego Kuratorium Oświaty.

Niepokojące informacje o złym traktowaniu nauczycieli, którzy nie przyłączyli się do strajku, trafiają również do polskiego kuratora oświaty.

– Otrzymujemy sporo telefonów. Słyszymy wprost, że w przyszłym roku część osób, które nie poparły akcji, będzie szukała pracy w innych placówkach – mówi rzecznik kuratorium w Opolu Robert Socha.

Wpisy pojawiają się również w mediach społecznościowych. Jeden z nich udostępnił polityk opozycji i były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, nazywając niestrajkujących nauczycieli „łamistrajkami”.kup artykuly platne