Poseł Kukiz'15 zginął w wypadku samochodowym

   • Parlamentarzysta z ruchu Kukiz'15 zginął rano w wypadku samochodowym
  • Do tragedii doszło pod Skierniewicami
  • Przebieg zdarzenia zrelacjonowała przedstawicielka policji w Łodzi 

Parlamentarzysta z ruchu Kukiz'15 zginął w czwartek rano w wypadku samochodowym. Do wydarzenia doszło na strasie S8 w okolicach miejscowości Wędrogów, w województwie łódzkim.

– 44-letni kierujący volkswagenem bora, jadąc w kierunku Warszawy, utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery. Osoby jadące Renault Kangoo zatrzymały się w celu udzielenia pomocy, wówczas w ich pojazd uderzył Ford Transit. W wyniku zderzenia tych dwóch pojazdów lekko ranne zostały 2 osoby, natomiast kierujący volkswagenem w wyniku odniesionych obrażeń zmarł – poinformowała Joanna Kącka z łódzkiej Komendy Głównej Policji.

 

W pojeździe znaleziono dokumenty potwierdzające, że za kierownicą siedział poseł Rafał Wójcikowski. Informację o śmierci posła podał na Twitterze Paweł Kukiz, lider ugrupowania.Kondolencje na fanpage’u ruchu Kukiz’15 złożyli również inni politycy.

Wójcikowski urodził się w 1973 roku. Ukończył finanse i bankowość oraz informatykę i ekonometrię na Uniwersytecie w Łodzi. Doktoryzował się na tej samej uczelni. Był wykładowcą akademickim. Współpracował z Fundacją Republikańską, był również członkiem stowarzyszenia KoLiber. Dzięki jego staraniom udało się w Sejmie przewalczyć poprawkę dotyczącą dzieci z zespołem Aspergera.