Zainwestowano w nie ponad 2 mln zł

 

Centralne Biuro Śledcze (CBŚ) zlikwidowało 3 nielegalne kasyna na terenie Warszawy i Siedlec. W lokalach zabezpieczono 15 automatów do gier bez koncesji i mienie o wartości ponad 2 mln złotych.

Zgodnie z obowiązującym prawem, hazard jest dozwolony wyłącznie w kasynach, a każdy automat do gry powinien podlegać opodatkowaniu. W związku z tym funkcjonariusze CBŚ zatrzymali zorganizowaną grupę przestępczą, którą rozpracowywano od ponad roku.

Do pierwszych zatrzymań w sprawie doszło już w marcu, kiedy CBŚ zlikwidowało 4 nielegalne kasyna z tzw. flipperami. Wówczas do aresztu trafiły 22 osoby, a 3 kolejne doprowadzono na przesłuchania z więzień.

Akcja, która miała miejsce na terenie Woli i Śródmieścia w minionym tygodniu, to ciąg dalszy operacji CBŚ.

– Podczas akcji w 3 lokalach ujawniono i zabezpieczono 15 automatów do gier o niskich wygranych, pieniądze, telefony i karty SIM. W lokalach zatrzymano dwie kobiety: 50-letnią Polkę oraz 59-letnią obywatelkę Ukrainy. Obie podejrzane usłyszały zarzuty za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego, za co grozi im nawet do trzech lat więzienia. Kobiety zostały objęte dozorem.– skomentowała kom. Iwona Jurkiewicz z CBŚ.

Zarzuty w sprawie usłyszało ponadto jeszcze 50 osób.

– Dotyczą one m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy oraz organizowania zbiorowego uczestnictwa w grze na automatach poza kasynami bez wymaganej koncesji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zabezpieczyliśmy także mienie na łączną kwotę ponad 2 mln zł. Za organizowanie gier hazardowych bez koncesji w przypadku gier na automatach przestępcy muszą się liczyć z karą o wysokości 100 tys. zł od każdego automatu – dodaje kom. Jurkiewicz.

Źródło: