Dramat matki niepełnosprawnego dziecka

 

W mediach społecznościowych huczy po tym, jak jedna z matek niepełnosprawnego dziecka opisała historię, która miała miejsce, gdy chciała pojechać pociągiem z 13-letnim synem na badania do Berlina. Alicja Kaiser Konieczna z Gdańska od 10 lat raz na kwartał odwiedza niemieckiego lekarza z Szymkiem, który „nie chodzi, nie siedzi, jest dzieckiem całkowicie zależnym”.

Na ostatnia wizytę lekarską postanowiła wybrać się w podróż pociągiem PKP Intercity. W poście na Facebooku opisała przebieg wyjazdu, zestawiając działanie nowoczesnej kolei po polskiej i po niemieckiej stronie granicy.

Sytuację skomentowali już przedstawiciele PKP Intercity.

– Jest nam niezwykle przykro, iż Pani Alicja oraz jej syn spotkali się z wieloma trudnościami podczas swojej podróży. Pragniemy zapewnić, że była to incydentalna sytuacja, która nie powinna mieć miejsca. W ramach zadośćuczynienia, spółka zwróciła Pani Alicji poniesione koszty biletów, zakupionych 21 stycznia br., a także w formie rekompensaty przekazała dwa vouchery na przejazd pociągami kategorii EIC lub EIP. Zdajemy sobie sprawę, że powyższa rekompensata nie zadośćuczyni wszelkich negatywnych wrażeń związanych z odbytą podróżą, za którą pragniemy raz jeszcze serdecznie przeprosić. W zakresie opisanych zdarzeń trwa aktualnie postępowanie wyjaśniające – skomentowała wpis rzecznik prasowy PKP Intercity Agnieszka Serbeńska.

kup artykuly platne