Spotkanie z szefem parlamentu Gruzji

 

W poniedziałek zostanie podpisane porozumienie o strategicznej współpracy między parlamentem gruzińskim i polskim, które będzie nowy impulsem dla naszej współpracy – podkreślił marszałek Senatu Stanisław Karczewski po spotkaniu z szefem parlamentu Gruzji Iraklim Kobachidzem.

Podczas wspólnej konferencji prasowej Karczewski zaznaczył, że Polskę i Gruzję łączy wiele kwestii. "Łączy nas umiłowanie wolności, demokracji i suwerenności naszych krajów. Gruzja jest naszym strategicznym partnerem" – powiedział.

Marszałek Senatu poinformował jednocześnie, że w poniedziałek wraz z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim podpiszą z Kobachidzem porozumienie o strategicznej współpracy między parlamentem gruzińskim oraz Sejmem i Senatem. "Będzie to nowy impuls do naszej współpracy" – stwierdził.

Jak zauważył, dotychczasowa współpraca handlowa, gospodarcza, kulturalna, naukowa pomiędzy Polska a Gruzją "rozwijają się wspaniale". Marszałek zaznaczył jednocześnie, że podczas rozmów zwrócono uwagę "na olbrzymi potencjał, który można i należy wykorzystać w przyszłości".

"Współpraca między naszymi parlamentami na pewno będzie przyczyniać się do polepszenia jeszcze tej współpracy" – dodał Karczewski.

Z kolei Kobachidze podkreślił, że dla Gruzji rozwój współpracy z Polską jest priorytetem. "Polska i Gruzja mają świetne polityczne stosunki" – dodał szef gruzińskiego parlamentu.


Źródło: