Premier Morawiecki zapowiada konsultacje społeczne

 

– Projekt świadczenia 500 plus na pierwsze dziecko we wtorek trafi do konsultacji społecznych. Potrwają one 21 dni – poinformował premier Mateusz Morawiecki i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w czasie spotkania projektu z dziećmi i rodzicami w świetlicy środowiskowej „Świetlik” w Rybiu.

Jak wynika z przekazanych informacji, od 1 lipca będzie można składać internetowe wnioski dotyczące świadczenia w ramach programu „Rodzina 500 plus”, a wnioski w wersji papierowej – od 1 sierpnia. Zgodnie z wyliczeniami, z projektu 500 plus skorzysta łącznie 6,8 mln dzieci, co w samym 2019 roku wyniesie ponad 31 mld zł.

– Startujemy z tym projektem, z konsultacjami społecznymi projektu, który, myślę, że będzie bardzo dobrze odebrany, to jest projekt 500 plus na każde dziecko, na pierwsze dziecko. Będą to wszystkie te pierwsze dzieci, które nie były wcześniej uwzględnione w związku z kryterium dochodowym. To jest inwestycja w nasze dzieci, inwestycja długoterminowa. Dzieci i młodzież potrzebują dodatkowych środków na zajęcia pozaszkolne, takie, które odbywają się w ramach szkół, mamy zresztą pełne zaufanie do rodziców, na co te środki zostaną przeznaczone. Już za kilka lat ta inwestycja będzie przynosić ogromny zwrot w lepszym wykształceniu, lepszym zdrowiu naszych dzieci, w lepszym przygotowaniu do życia zawodowego – to jest coś, co daje nam ogromną radość – zapewniał premier Morawiecki.

kup artykuly platne