Kolejna odsłona projektu promocyjnego wystartuje w najbliższą niedzielę

   • W niedzielę wystartuje kolejna odsłona projektu promocyjnego Magiczna Legnica
  • Tym razem odbędzie się pod hasłem „Magiczna Legnica Tour”
  • To publiczne działanie edukacyjne oparte na formie storytelling (gawędziarstwo) 

Już w najbliższą niedzielę, 23 kwietnia, wystartuje firmowana przez miasto i Rogera Piaskowskiego kolejna odsłona projektu promocyjnego Magiczna Legnica. Tym razem będzie to Magiczna Legnica Tour.

Jest to przedsięwzięcie służące popularyzacji regionalnego dziedzictwa kulturowego w formie turystyki miejskiej. To publiczne działanie edukacyjne oparte na formie storytelling (gawędziarstwo), którego celem jest przekaz treści nawiązujących do historii miasta i wyjątkowych dzieł architektury. Istotnym efektem realizacji projektu jest włączenie jak najszerszych kręgów legniczan do uczestnictwa w tej formie budowania tożsamości miejskiej.

– Zeppelin ląduje na Teatrze Modrzejewskiej! Katedra unosi się do nieba! Legnica jest wielkim balonem! Śledziówki odpływają podniebnym żaglowcem! Dokąd zabiera Legnicę Jarosław Jaśnikowski i jego obrazy? – zastanawia się Roger Piaskowski, przewodnik po tajemnicach nierzeczywistej przestrzeni, historyk i krytyk sztuki, wykładowca i pedagog, autor tekstów literackich. – Sprawdź na własne oczy, gdzie w Legnicy kończy się „real”, a zaczynają czary – doradza.

 

Scenariusz obejmuje trzy godzinne spacery miejskie po Legnicy (nazwane dochodzeniami) organizowane raz w miesiącu, których trasę wyznaczają zabytki architektury omawiane i prezentowane przez prowadzącego na podstawie obrazów Jarosława Jaśnikowskiego, zamieszczonych w Kalendarzu Miejskim 2017. Spacerom towarzyszą niespodzianki i atrakcje służące promocji legnickich inicjatyw kulturalnych.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd