Dobre nawyki i wzorce zachowań od najmłodszych lat

   • Straż miejska w Białej Podlaskiej prowadzi lekcje dla dzieci z przedszkoli i szkół
  • Funkcjonariusze mówią o zasadach ruchu drogowego i bezpiecznej drodze do szkoły
  • Do tej pory udało się zrealizować blisko 50 prelekcji 

Dobre nawyki i wzorce zachowań warto kształtować już od najmłodszych lat. Z tą myślą bialska straż miejska prowadzi lekcje dla dzieci z przedszkoli i szkół. Do tej pory udało się zrealizować blisko 50 prelekcji, podczas których funkcjonariusze opowiadają o zasadach ruchu drogowego, czy bezpiecznej drodze do szkoły.

Ostatnio lekcję przeprowadzono w Przedszkolu Samorządowym nr 17 przy ulicy Zygmunta Starego. Dzieci dowiedziały się, jakie zadania wykonuje straż miejska i w jakich sytuacjach oraz pod jakim numerem należy kontaktować się dyżurnym.

 

Ciekawym elementem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z zasadami ruchu drogowego. W czasie krótkiej wycieczki strażniczka wraz z Lwem Julianem objaśniła i pokazała dzieciom zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz przechodzenia przez jezdnię.

– Tematyka spotkań jest bogata i dotyczy przede wszystkim zagadnień związanych z bezpieczeństwem i zachowaniem porządku. Dzieci mogą dowiedzieć się m.in. jak zachować się w przypadku kontaktu z obcym zwierzęciem. Przed feriami strażnicy poruszali także kwestie dotyczące bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku – wyjaśnia Artur Kozioł, komendant straży miejskiej.

Prelekcje prowadzone są w szkołach i przedszkolach przez starszego specjalistę Tamarę Kozakiewicz, w towarzystwie lubianej przez dzieci maskotki straży miejskiej – Lwa Juliana. Każda szkoła może wystąpić z prośbą o przeprowadzenie lekcji, zgłaszając taką wolę do komendanta.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd