Wakacyjne podróże samochodem

 

Coraz bardziej popularne stają się wyjazdy wakacyjne, których jedną z atrakcji jest sama podróż. Wybierając samochód na środek transportu, możemy również zwiedzić miejsca, które są na trasie, a ponadto nie mamy ograniczenia związanego z bagażem. Jednak do takiej podróży samochodem trzeba się odpowiednio przygotować.

Przed wyjazdem wakacyjnym powinniśmy zaplanować trasę, wybrać miejsca, które chcemy odwiedzić. Jeśli jedziemy za granicę warto znaleźć informacje dotyczące płatnych autostrad i poznać przynajmniej podstawowe zasady obowiązujące na drogach w krajach, przez które będziemy przejeżdżać. Dodatkowo warto sprawdzić, jakie przepisy obowiązują w temacie wymaganych dokumentów, zapinania pasów czy podróżowania z dziećmi.

Jadąc na wakacje własnym samochodem musimy zadbać o to, aby podróż na każdym jej etapie była bezpieczna. Dlatego przed planowanym terminem pamiętajmy o takich kwestiach jak:


  • przegląd samochodu – sprawdźmy układ hamulcowy, chłodzenia, stan pasków. Jeśli przed wyjazdem zbliża się termin wymiany oleju – nie czekajmy do powrotu z wakacji. Wymieńmy go wcześniej.

  • termin przeglądu technicznego – sprawdźmy, czy jest ważny i czy nie kończy się w trakcie naszego wyjazdu. Przy ewentualnej kontroli, za brak ważnego przeglądu możemy dostać mandat.

  • wyposażenie dodatkowe – sprawdźmy, czy mamy wszystkie jego elementy np. gaśnicę z odpowiednim terminem ważności, apteczkę, kamizelkę odblaskową.

  • koło zapasowe – przed wyjazdem sprawdźmy, czy jest w dobrym stanie i czy jest w nim powietrze.

  • narzędzia i linka holownicza – zabierzmy ze sobą komplet podstawowych narzędzi i linkę holowniczą. Mogą się przydać w najmniej oczekiwanych sytuacjach drogowych.

Odpowiednie przygotowanie do wyjazdu wakacyjnego i sprawdzenie samochodu zapewni nam spokój i pozwoli odpocząć.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl