Józefa Szczurek-Żelazko zostanie wiceministrem

   • Dyrektor szpitala w Brzesku z dniem 1 lutego obejmie stanowisko wiceministra zdrowia
  • Szczurek-Żelazko potwierdziła, przyjęcie propozycji premier Szydło
  • Przyszła wiceminister zdradziła plany swoich działań 

Posłanka PiS i dyrektor szpitala w Brzesku Józefa Szczurek-Żelazko z dniem 1 lutego obejmie stanowisko wiceministra zdrowia.

– Premier rządu Beata Szydło zaproponowała mi stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Zdecydowałam się objąć urząd wiceministra. Przyjęłam to odpowiedzialne wyzwanie. Swój urząd mam sprawować od 1 lutego br. Taka była propozycja pani premier – potwierdziła przyszła minister w rozmowie z portalem Sądeczanin.info.

Szczurek-Żelazko jest z wykształcenia pielęgniarką. Ukończyła Liceum Medyczne w Nowym Sączu i Wydział Pielęgniarstwa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Posiada również uprawnienia audytora wewnętrznego. Od 2001 r. pełni funkcję dyrektora szpitala w Brzesku. Wcześniej była dyrektorem Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

W swoich działaniach zamierza wspierać ministra Konstantego Radziwiłła w reformowaniu służby zdrowia.

– Czekają nas duże zmiany w ochronie zdrowia. Wiele przygotowań jest już wprawdzie za nami, ale jest też wiele rzeczy do zrobienia. Mam nadzieję, że moje doświadczenie zawodowe pomoże w skutecznym wdrożeniu zapowiadanych zmian – stwierdziła Szczurek-Żelazko.