Na jej wydanie zgłoszono już ponad 800 wniosków

   • W Gorzowie mieszka blisko 32 tysiąca osób, którym przysługuje Karta Seniora
  • Do tej pory wnioski o jej wydanie złożyło ponad 800 osób
  • By otrzymać kartę należy mieć ukończone 60 lat i mieszkać na terenie miasta 

Przeszło 800 wniosków trafiło już do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta na wydanie Karty Seniora. Tylko 19 kwietnia pracownicy wydziału przyjęli 187 wniosków, zaś we wtorek – 155. W Gorzowie mieszka blisko 32 tysiąca osób, którym przysługuje pakiet zniżek w ramach Programu Karta Seniora.

Tymczasem informacja o możliwościach otrzymania Karty Seniora trafia do coraz większej liczby mieszkańców. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzowie, których jest niemal 600, z ogromnym entuzjazmem przyjęli zaproszenie do skorzystania z programu Karta Seniora.

Spora grupa studentów już złożyła wniosek o wydanie karty, kolejni zapowiadają, że zrobią to w najbliższych dniach. Podkreślają również, że informacje o takiej możliwości będą przekazywać swoim znajomym – rówieśnikom.

Wydrukowany wniosek o wydanie Karty Seniora będzie dostępny w sekretariacie UTW, ponadto można go otrzymać w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta lub na stronie internetowej.

Gorzów jest jednym z ośmiu miast, w których seniorzy trafili do grupy uprzywilejowanej. Władze miasta wciąż czekają na partnerów akcji, tj. firmy, sklepy, instytucje, które gotowe będą obniżyć ceny na swoje towary i usługi dla grupy seniorów.

By otrzymać Kartę Seniora, należy spełnić dwa warunki: mieć ukończone 60 lat i mieszkać w Gorzowie. Dlatego by wypełnić wniosek potrzebny jest dowód osobisty.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd