Uważaj na fałszywe e-maile z wirusem

 

Przed fałszywymi e-mailami związanymi z korektą zeznania podatkowego ostrzega Ministerstwo Finansów. Jak informuje urząd, autor fałszywych e-maili przekazuje wiadomość o kontroli w sprawie zeznania podatkowego za rok 2017 przeprowadzonej przez nieistniejący Główny Urząd Kontroli Skarbowej w Warszawie, podszywając się pod pracownika Izby Administracji Skarbowej.

Przykładowa treść fałszywego e-maila, którą z oryginalną pisownią publikuje Ministerstwo Finansów:

„Temat: KOREKTA ZEZNANIA PODATKOWEGO 2017

Dnia 03.07.2018 roku zostala przeprowadzona kontrola poprzez Glówny Urzad Kontroli Skarbowej w Warszawie w sprawie zeznania podatkowego za rok 2017.. Inspektor ds. Rozliczen informuje o wystapieniu pewnych braków formalnych w dokumentacji przedstawionej przez Panstwa. W zwiaku z powyzym prosimy o wypelnienie zalaczonych formularzy w celu przedlozenia w terminie 7dni od dnia powyzszego zawiadomienia do wlasciwego Urzedu Skarbowego. Formularze w zalaczniku sa równiez dostepne w wersji online klikajajac w ponizszy odnośnik”.

– Nie należy otwierać wiadomości ani załącznika oraz odpowiadać na fałszywy e-mail nadawcy. Załącznik może zawierać zainfekowany plik – przestrzega urząd.

Źródło: