Dziś drugi dzień wizyty

   • Trwa ostatni dzień pobytu prezydenckiej pary w Jordanii
  • W programie m.in. zwiedzanie Petry i przekazanie darów dla syryjskich uchodźców
  • Cel polityczny to współpraca w odbudowie państw regionu bliskowschodniego 

Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przebywają z oficjalną wizytą w Jordańskim Królestwie Haszymidzkim. Pobyt rozpoczął się w niedzielę ceremonią powitania, w której uczestniczyła jordańska para królewska: króla Abdullah II i królowa Rania.

– Mam nadzieję, że będziemy kontynuować i dalej budować nasze dobre, ciepłe i bardzo przyjazne relacje, które już są bardzo dobre na poziomie politycznym. Teraz mam nadzieję, że będziemy je również podnosić na wyższy poziom, jeśli chodzi o relacje ekonomiczne – przywitał polską pierwszą parę król Abdullah II.

 

W programie przewidziano również rozmowy z hierarchami Kościołów, królem oraz z jordańskim ministrem obrony – Hanim Al Mulkiem. Para prezydencka zwiedzi również starożytną Petrę, przekaże dary dla syryjskich uchodźców i odwiedzi jordańskie zakłady zbrojeniowe KADDB.

Rozmowy, prowadzone przez prezydenta Dudę, mają na celu zacieśnienie kontaktów z Jordanią, wprowadzanie pokoju na świecie i współpracę w odbudowie powojennej państw regionu bliskowschodniego.

– Druga rzecz to współpraca, która się w przyszłości gdzieś na horyzoncie pojawia, czyli współpraca w odbudowie państw, w powojennej odbudowie państw tego regionu – komentował minister Krzysztof Szczerski, który dostrzega w tym sektorze ogromną szansę dla firm polskich i jordańskich.