Dalsza część rozmów liderów partii

   • Dziś zaplanowano kolejne spotkanie liderów sejmowych partii politycznych
  • Zapowiedziano również zebranie krajowego zarządu Platformy Obywatelskiej
  • W imieniu PO dotychczasowe rozmowy skomentował Neumann 

Dziś na godzinę 14.00 zaplanowano kolejne spotkanie liderów sejmowych partii politycznych dotyczące możliwości rozwiązania kryzysu parlamentarnego. Pierwsza tura rozmów w gabinecie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego odbyła się wczoraj. Mimo zaproszenia skierowanego przez marszałka, nie wziął w nich jednak udziału szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Od godziny 10.30 w dniu dzisiejszym zapowiedziano zebranie krajowego zarządu Platformy Obywatelskiej. Również jego głównym tematem ma być alternatywa wyjścia z trudnej sytuacji panującej na Sali Sejmowej.

– Będziemy rozmawiać o kolejnych, dalszych scenariuszach rozwiązania tego kryzysu, który wywołał marszałek Marek Kuchciński. Budżet z Sejmu nie wyszedł. Pomysły na naprawianie budżetu w Senacie są pomysłami absurdalnymi i niezgodnymi z prawem. Dlatego dzisiaj PO nie uczestniczyła w tym spotkaniu, żeby nie legitymizować łamania prawa tak, jak proponuje to marszałek Karczewski – skomentował szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann.

Odniósł się również do lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru o odwołaniu blokady mównicy sejmowej na środowym posiedzeniu Sejmu.

– PO białej flagi nie wywiesi – zapowiedział Neumann.