Polityczne przepychanki na Facebooku?

 

„Komuna stocznię gnoi, przez stocznię Polska stoi. Ogólna demolka, już czas wyprowadzić Bolka” – to słowa najnowszej piosenki „Bolek płynie”, którą udostępnił na swoim profilu na Facebooku Paweł Kukiz. Wpis w mediach społecznościowych to „skromy dar” lidera ugrupowania Kukiz’15 Lecha Wałęsy i jego odpowiedź na post byłego prezydenta, który zamieścił zdjęcie domu posła Kukiza, sugerując jego bogactwo. Opublikowanie zdjęć wywołało żywą dyskusję w komentarzach. Na wpis postanowił zareagować również wywołany do tablicy lidera ugrupowania Kukiz’15.

Jak wyjaśnił Paweł Kukiz udostępniony na Facebooku utwór miał się znaleźć na płycie wydanej z zespołem Perverados, jednak zgody na to nie wyraziła wytwórnia. Lider ugrupowania Kukiz’15 poinformował również internautów, że piosenka może być dowolnie wykorzystywana bez honorariów dla muzyka. Zapowiedział także, że klipy na Facebooku będą pojawiały się regularnie i poprosił o wybór najlepszego. „Zwycięzca otrzyma nagrodę w postaci 10 płyt „Wyspa Zielona”, które będzie mógł zatrzymać, rozdać albo wyrzucić” – zapowiedział.

 – Jest humorystyczna, jest troszeczkę historyczna. Ale też jest odpowiedzią Pawła na zaczepkę Wałęsy – skomentował publikację na Facebooku Pawła Kukiza poseł Kukiz’15 Andrzej Kobylarz.

 – Piosenka sama się broni. A prezydent Wałęsa z dnia na dzień będzie oczekiwał coraz większej serii nie tylko piosenek ale i pytań. Prawda czasu, prawda ekranu – dodał poseł PiS Piotr Pyzik.

kup artykuly platne