Nowym ministrem finansów został Mateusz Morawiecki

Paweł Szałamacha złożył dymisje już na początku tygodnia. Powodem miał być "ogólny obrót sytuacji w kraju", który niepokoił byłego ministra.

– W poniedziałek zwróciłem się do Pani Premier list z rezygnacją – oświadczył podczas briefingu. – Powodem rezygnacji nie był konflikt z wicepremierem Mateuszem Morawieckim – zapewniał.Wczoraj Szałamachę zastąpił wicepremier Mateusz Morawiecki, który został szefem resortu rozwoju i finansów, a także utworzonego niedawno Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.

– Sprawy gospodarcze to dla nas priorytet. Będzie nimi kierować minister rozwoju. Ministerstwo Finansów ma realizować przyjmowane przez nas projekty rozwojowe. Dlatego musi ulec zmianie struktura Rady Ministrów – tłumaczyła przekształcenia Beata Szydło. – Co zrobić, żeby ceny prądu nie rosły? Co dalej z górnictwem? To są właśnie zadania, które stawiam przed Komitetem Ekonomicznym – zapowiedziała.

Poproszona o komentarz w sprawie rezygnacji Szałamachy, który został oficjalnie odwołanu, premier stwierdziła, iż „odejdzie do innych ważnych zadań".