Kolejna wpadka lidera partii Teraz!

 

W dniu wczorajszym Lider partii Teraz! Ryszard Petru zorganizował konferencję prasową przed Galerią Mokotów w Warszawie. Miał zamiar zaapelować na niej o zniesienie zakazu handlu w niedzielę. W tym celu wyliczył, że w 2018 roku mieliśmy 23 niedziele niehandlowe, zaznaczając, że w przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej, bo aż 37.

– Nie ma powodu, aby ograniczać wolność Polaków. Nie ma powodu, aby zakupy z centrów handlowych przenosiły się w niedziele na stacje benzynowe, bo tam, jak zauważyliśmy, tworzą się małe supermarkety – mówił Ryszard Petru.

Nie to jednak zwróciło największą uwagę zgromadzonych dziennikarzy. Skupili się oni na kolejnej wpadce Petru, który powtarzając główny postulat uznał w końcu, że jego postulatem jest zakaz handlu w niedzielę.

– Wydaje mi się, że optymalnym byłoby, gdyby hasłem całej zjednoczonej opozycji w nadchodzących wyborach była likwidacja handlu w niedziele – powiedział lider partii Teraz!.Przejęzyczenie Petru budzi emocje, ponieważ to kolejna wpadka w ciągu ostatnich tygodni. Wcześniej polityk pomylił nazwę partii, którą założył i miejsce eskalacji napięcia między Rosją i Ukrainą – Morze Azowskie.

kup artykuly platne