Wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

   • 4 kwietnia w Węgrowie pojawiła się Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda
  • Odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie
  • Jej obecność była zwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 

Wtorek, 4 kwietnia, był wyjątkowy dla miasta Węgrowa i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie. Tego dnia swoją wizytą zaszczyciła Ośrodek Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda. Obecność małżonki Prezydenta RP była zwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

 

W spotkaniu uczestniczyli m.in. wicemarszałek Senatu Maria Koc, burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, starosta powiatu węgrowskiego Krzysztof Fedorczyk i ks. Prałat Leszek Gardziński.

Po uroczystym powitaniu Pierwszej Damy RP przez dyrektor ośrodka Hannę Kasperowicz, starostę węgrowskiego oraz uczniów ośrodka nastąpiła część artystyczna przygotowana przez wychowanków i pracowników szkoły. Uroczystość poprowadziła wicedyrektor Agnieszka Wiśniewska.

 

Niezwykle wzruszającą chwilą było wykonanie przez chór nauczycieli i pracowników placówki piosenki dedykowanej rodzicom dzieci niepełnosprawnych „Nie jesteś sama”.

Pierwsza Dama podziękowała za zaproszenie oraz skierowała miłe słowa do nauczycieli, pracowników i przede wszystkim wychowanków placówki. Uczniowie mieli także okazję do zadawania pytań.

 

W dalszej części pobytu małżonka Prezydenta RP uczestniczyła w prezentacji innowacyjnych metod i terapii stosowanych w Ośrodku.

Na zakończenie Pierwsza Dama wzięła udział w spotkaniu, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz samorządu lokalnego na czele ze starostą powiatu węgrowskiego Krzysztofem Fedorczykiem, burmistrzem Węgrowa Krzysztofem Wyszogrodzkim, przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Warszawie, rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie, a także dyrektor SPZOZ w Węgrowie.

 

Zwieńczeniem wizyty było wręczenie Pierwszej Damie przygotowanych przez wychowanków i gości upominków oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd