Agata Duda uczy niemieckiego w gimnazjum

 

Pierwsza Dama RP Agata Duda została zaproszona przez uczniów III klasy gimnazjum w Żyrardowie na lekcję języka niemieckiego. Na zajęciach młodzież uczyła się, jak wykorzystać wiedzę w praktyce, rozmawiać po niemiecku, ćwiczyć umiejętność działania w zespole i logicznego myślenia.

– Wizyta ta jest związana z realizacją przez naszych uczniów innowacji pedagogicznej z języka niemieckiego. Pani Prezydentowa, która jest nauczycielem języka niemieckiego, weźmie udział w lekcji w klasie trzeciej gimnazjum i w krótkiej inscenizacji w języku niemieckim, przygotowanej przez uczniów naszej szkoły. Podczas wizyty spotka się również z koszykarkami klasy 7b i 8b – mistrzyniami Polski – ogłaszało gimnazjum na stronie szkoły.

infoplanet wydarzenia polska pierwsza dama wraca do szkoly lekcja

Na lekcji języka niemieckiego w szkole Pierwsza Dama RP wraz z gimnazjalistami poznawała fakty o sobie nawzajem. Agata Duda opowiedziała młodzieży o dzieciństwie, które spędziła w Berlinie Zachodnim. Jak wynika z informacji potwierdzonych na stronie prezydenta, w lekcji wzięli udział również uczniowie objęci programem „Sei cool, speak Deutsch”, który motywuje do podnoszenia kompetencji językowych i budowania zainteresowania kulturą państw niemieckojęzycznych.

kup artykuly platne