CBOS opublikował wyniki nowego sondażu

Pomimo burzy, którą wywołała ostatnio debata o aborcji i umowie CETA, partia rządząca wciąż cieszy się poparciem społecznym. Wynika to z najnowszego sondażu CBOS.W rok po wyborach na PiS zagłosowałoby 38% badanych. To o 2 więcej niż w badaniu przeprowadzanym ostatnio. Kolejna partia – Nowoczesna – zdobyłaby o połowę mniej głosów. PO w sondażu CBOS plasuje się na trzeciej pozycji z poparciem 15% badanych. Na kolejnym miejscu partia Kukiz’15.

64% spośród wszystkich badanych deklarowało, iż z pewnością wzięłoby udział w najbliższych wyborach do Sejmu i Senatu. Przeciwną opcję wybrało 22% ankietowanych, a więc o 2 punkty procentowe więcej niż w badaniu poprzednim. 14% zapytanych osób nie potrafiło udzielić odpowiedzi na pytanie, czy przystąpiliby do głosowania w wyborach parlamentarnych.

Badanie zostało przeprowadzone przez CBOS w dniach 8-19 października 2016 r. metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo. Ankietowaniu poddano reprezentatywną próbę losową 937 dorosłych mieszkańców Polski.