Gospodarka priorytetem rządu

 

Wicepremier Mateusz Morawiecki otrzymał w środę specjalną nagrodę "Gazety Bankowej" "Złoty Polski Kompas 2017". Jednym z naszych celów jest to, aby mali i średni polscy przedsiębiorcy najszybciej urośli, bo to na nich będzie się opierała gospodarka przyszłych lat – wskazał.

Podczas uroczystej gali w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie premier Beata Szydło, ubiegłoroczna laureatka nagrody, podkreśliła, że priorytetem rządu w tym roku jest gospodarka. "Rok temu, odbierając nagrodę Polski Kompas 2016, chciałam, żeby ten kompas prowadził nas w dobrym kierunku, w którym zobowiązaliśmy się w kampanii wyborczej, i który wyznaczyli nam Polacy. Dziś mogę powiedzieć, że łódź, którą płynie biało-czerwona drużyna, płynie według tego kompasu w kierunku, który sobie założyliśmy" – powiedziała premier.

Minister rozwoju i finansów, w swoim wystąpieniu po otrzymaniu nagrody, zaznaczył, że małym i średnim przedsiębiorcom jest niełatwo. "Dlatego staramy się różne ułatwienia wprowadzać" – mówił wicepremier.

"To jest nagroda dla całego zespołu gospodarczego, bardzo szerokiego, w rządzie i poza rządem. Mnóstwo osób pracuje nad tym, aby polska gospodarka jak najlepiej się rozwijała" – powiedział Morawiecki, dziękując za nagrodę. Przypomniał, że premier Szydło często podkreśla, że gospodarki nie można rozwijać w oderwaniu od rodzin, od ludzi, od obywateli, od przedsiębiorców, od konsumentów. "Wszystko ma krążyć wokół człowieka" – zadeklarował.

 

Nagrody "Polski Kompas" przyznawane są przez "Gazetę Bankową" osobom i instytucjom, które w szczególny sposób zasłużyły się dla rozwoju polskiej gospodarki.

W tym roku, obok wicepremiera, Polskie Kompasy przyznano także Grupie Energa, PZU Zdrowie i PKN Orlen.

Specjalne wyróżnienie "Polski Kompas 2017" otrzymał także Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, za swoją walkę z przestępczą reprywatyzacją.

"Polski Kompas" to reaktywowany pomysł nagrody z lat dwudziestych ubiegłego wieku. Obecnie pojawiło się jego drugie wydanie.

Redakcja "Gazety Bankowej" trzy lata temu powróciła do swoich przedwojennych tradycji. Przygotowuje coroczne podsumowania stanu gospodarki, przeglądu instytucji finansowych i ubezpieczeniowych, a także spółek notowanych na GPW i zgłoszonych w UKNF.

Redaktor naczelny "Gazety Bankowej" Maciej Wośko mówił, że w tym roku redakcja zaprosiła do współtworzenia rocznika nie tylko dziennikarzy ekonomicznych i analityków polskiego rynku. "Oddaliśmy łamy uczestnikom rynku finansowego – szefom przedsiębiorstw reprezentujących branże omawiane w poszczególnych działach, przedstawicielom największych spółek Skarbu Państwa, a także kreatorom zmian gospodarczych i architektom przepisów, przedstawicielom rządu – reprezentującym kluczowe resorty ściśle wpływające na polską gospodarkę" – dodał.

Źródło: