Nie potrafił wyjaśnić motywu działań

 

Jak wynika z informacji przekazanej przez rzecznik prokuratury prok. Krystynę Gołąbek, 38-letni mężczyzna podejrzany o atak na byłego prezydenta Siedlec został zatrzymany w miejscu swojej pracy w powiecie siedleckim. Jak dodał rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka, Dejan Apastazi S., który jest dotąd niekaranym obywatelem Polski, podczas zatrzymania był zaskoczony i nie potrafił on podać motywu swoich działań.

– Nie potrafił, przynajmniej we wstępnych relacjach z policjantami, wyjaśnić swojego zachowania motywu – relacjonował Ciarka.

O zatrzymaniu informował również minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński za pośrednictwem Twittera.Atak na byłego prezydenta Siedlec miał miejsce rano, w czasie powrotu z porannej mszy świętej. Wojciech Kudelski raniony „ostrym narzędziem” trafił do szpitala z obrażeniami ciała i przeszedł operację.

– 70-letni mężczyzna został zaatakowany przez nieustalonego sprawcę. Analizowany jest monitoring w celu ustalenia przebiegu zdarzenia – informowała rzeczniczka mazowieckiej policji Katarzyna Kucharska.

Zgodnie z informacjami lekarz Mariusza Mioduskiego z szpitala wojewódzkiego w Siedlcach, stan byłego prezydenta Siedlec stabilizuje się.

 – Wymaga oczywiście obserwacji i intensywnego leczenia, podawania odpowiednich leków, ale mówił, że czuje się już lepiej. O charakterze tych obrażeń nie mogę informować. Takie informacje przekaże prokuratura – przekazał Miodulski.

kup artykuly platne