Tylko co trzeci Polak ćwiczy

 

Jak wynika z sondy serwisu Prezentmarzeń „Jak Polacy dbają o formę jesienią”, aż 25% z 1089 ankietowanych deklaruje, że jesienią nie uprawia sportu, a tylko co trzeci decyduje się chodzić na fitness lub siłowni. Dla 29% badanych Polaków sposobem na utrzymanie formy są odpowiednie suplementy diety. Ćwiczenia według przygotowanego wcześniej treningu personalnego uprawia 17%, a indywidualny plan dietetyczny stosuje 12% respondentów.

Spośród ankietowanych 42% stara się spędzać czas na zewnątrz, z czego 33% wybiera spacery, 29% –bieganie, 21% – jazdę na rowerze, a 14% – nordic walking. Niestety, większość z nas (41%) mimo deklaracji jesienią unika wszelkiej aktywności fizycznej – wyłącznie do niezbędnego ruchu przyznaje się 27% Polaków.

– Pogorszenie samopoczucia to jeden z najczęstszych symptomów towarzyszących jesieni. Słaba pogoda, niedobór światła słonecznego oraz osłabienie organizmu ma znaczący wpływ na naszą formę. Uczymy się jednak walczyć z jesienną chandrą i korzystamy z różnych form rozrywek dających pozytywny przypływ energii. Wizyta w parku trampolin z rodziną czy wizyta w Escape Roomie z przyjaciółmi – to coraz bardziej popularne w Polsce formy spędzania czasu – zachęca Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl

kup artykuly platne