Absolwent UWM wśród najbardziej przedsiębiorczych

   • Amerykański Forbes przygotował ranking innowacyjnych Europejczyków „30 under 30”
  • Znalazł się na niej Polak – Paweł Malicki
  • Zobacz, czym zasłużył na to wyróżnienie 

Amerykański Forbes przygotował ranking „30 under 30”, doceniający 30 zdolnych, przedsiębiorczych i innowacyjnych Europejczyków, którzy choć nie ukończyli jeszcze 30 roku życia, swoimi pomysłami zdobyli sławę poza granicami swojego kraju. W tym gronie, wyróżniony w dziedzinie technologii, znalazł się absolwent ekonomii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – Paweł Malicki.

29-letni przedsiębiorca mieszka obecnie w Brazylii. Udoskonala tam swoją aplikację mobilną – Flapper, która umożliwia dostęp do ofert przelotów właścicieli prywatnych samolotów. Została ona opracowana w ramach start-upu, na który pozyskał on dofinansowanie w wysokości 250 tysięcy dolarów.

— Kochani, życie pozwoliło, że studiowałem na czterech uczelniach i powiem tyle, że Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (Ekonomia) może się pochwalić najlepszą jakością nauczania, pod kątem merytorycznym. To tutaj można było się nauczyć dobrze mikroekonomii i finansów – tego brakowało np. w Szwecji. Nie ma perfekcyjnych uczelni, UWM brakuje "internacionalizacji" i promowania przedsiębiorczości, ale jest to fantastyczna uczelnia anyway, z najlepszym kampusem w kraju. Pozdrawiam wszystkich z Olsztyna i podbijajcie Świat; mamy mnóstwo talentu w Polsce i musimy tworzyć firmy o globalnym zasięgu. Jest tyle programów dla startupów w Polsce, próbujcie. Warto! — skomentował Malicki.