Trwają przeszukania

 

Jak wynika z informacji przekazanej przez rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Sebastiana Glenia, na polecenie prokuratury funkcjonariusze policji dziś rano rozpoczęli przeszukania w kilkunastu miejscach związanych z działaczami klubu piłkarskiego Wisła Kraków. Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy radia RMF FM, przeszukania mają miejsce zarówno w siedzibie klubu, jak i w mieszkaniach prywatnych i firmach działaczy.

Nieoficjalnie ustalono, że celem działań prokuratury i policji jest znalezienie dokumentów wcześniejszego zarządu klubu i jej poprzedniej prezes – Marzeny Sarapaty. Przeszukania mają związek z wszczętym kilka dni temu śledztwem ws. niegospodarności klubu piłkarskiego Wisła Kraków.

8 lutego PZPN zawiesił klubowi Wisła Kraków licencję na trwający w Ekstraklasie sezon. Swoją decyzję uzasadniono niejasną sytuacją prawną klubu oraz naruszeniami postanowień licencyjnych w związku ze sprzedażą, do której doszło 22 grudnia ubiegłego roku. Klub Wisła Kraków miał wówczas zostać przejęty przez luksembursko-brytyjskie konsorcjum funduszy inwestycyjnych za 12 mln złotych. Jednak z uwagi na niewpłacenie przez inwestora kwoty, transakcja została anulowana.

kup artykuly platne