Po raz kolejny wyprzedziły Wizz Air

 

Polskie Linie Lotnicze LOT 21 grudnia otrzymały przyznawany przez prestiżowy magazyn Global Traveler tytuł „Najlepszej Linii w Europie Wschodniej”. Jak wynika z informacji przekazanej wczoraj przez biuro prasowe LOT, przewoźnik po raz drugi z rzędu pokonał w zestawieniu rosyjski Aeroflot, chorwackie Croatia Airlines oraz węgierski Wizz Air. Uroczysta gala wręczenia nagród miała miejsce w Los Angeles.

– Jesteśmy dumni z wyróżnienia przyznanego w prestiżowym rankingu amerykańskiego magazynu Global Traveler. To ważna nagroda, która świadczy o rosnącej popularności i rozpoznawalności LOT-u również za oceanem. Intensywny rozwój połączeń krótkiego i dalekiego zasięgu, nowoczesne samoloty, które stale pozyskujemy, oraz wysoka jakość obsługi na pokładzie sprawiają, że LOT jest dzisiaj ulubioną linią pasażerów w podróżach do i z najszybciej rozwijającego się regionu Europy – CEE. To kolejny dowód, że kierunek, który obraliśmy 3 lata temu, wprowadzając strategię rentownego wzrostu, był słuszny – skomentował przyznanie nagrody rzecznik LOT Adrian Kubicki.

Ranking Global Traveler opiera się na ankietach wypełnianych przez czytelników – menedżerów amerykańskich wysokiego stopnia podróżujących często po całym świecie. Na ich podstawie polski przewoźnik otrzymał również wyróżnienie za uruchomienie bezpośrednich połączeń z Nowego Jorku do Budapesztu. Jak wyliczają przedstawiciele linii lotniczych LOT, z usług przewoźnika skorzystało w tym roku 8,8 mln pasażerów, a więc 2 razy więcej niż w 2016 roku. Zgodnie z przewidywaniami na 2019 rok, ma być ich już 10 mln.

kup artykuly platne