Pilotaż miejskiego programu pomocowego

   • Pięć zgierskich rodzin skorzysta z miejskiego programu „Pomaganie przez remontowanie”
  • Będzie on będzie realizowany wspólnie z kilkoma znanymi firmami
  • Został on uchwalony podczas kwietniowego posiedzenia Rady Miasta Zgierza 

Pięć zgierskich rodzin, których sytuacja materialna daleka jest od doskonałości, a które mieszkają w zasobach komunalnych w najbliższych miesiącach, skorzysta z miejskiego programu „Pomaganie przez remontowanie”. Program, który będzie realizowany wspólnie z kilkoma znanymi firmami, został uchwalony przez radnych podczas kwietniowego posiedzenia Rady Miasta Zgierza.

– Zależało mi na znalezieniu formy wsparcia dla tych zgierzan, którzy pomimo trudnej sytuacji materialnej czy rodzinnej, regularnie rozliczają się z miastem, a jednocześnie nie kwalifikują się do żadnych projektów rządowych. Chcieliśmy pomóc przede wszystkim rodzinom, którym po dokonaniu opłat praktycznie niewiele zostaje i nie mogą pozwolić sobie na kosztowny remont – mówi prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski. – Dodam, że tegoroczny program jest formą pilotażu. Liczę, że w kolejnych miastu uda się pozyskać firmy do współpracy.

O tym, które rodziny przystąpią do programu, zdecydował specjalny zespół powołany przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgierzu. Pierwszeństwo miały rodziny wielodzietne, z dziećmi poważnie chorymi lub niepełnosprawnymi.

Mieszkania wytypowanych do programu rodzin są w różnym stanie, dlatego zakres prac do wykonania również będzie zależał od sytuacji w konkretnym lokalu i może obejmować zarówno wymianę drzwi, okien, podłóg, jak i instalacji, a nawet zakup nowego wyposażenia mieszkania. O aranżację przestrzeni zadba profesjonalny architekt wnętrz. Co ważne, miasto gwarantuje mieszkania zastępcze na czas remontu oraz pomoc przy przeprowadzkach. Dodatkowym bonusem dla rodzin będzie możliwość skorzystania z nieodpłatnego weekendowego wyjazdu nad morze do jednego z dwóch ośrodków wypoczynkowych.

Przy remontach mieszkań miasto wspierać będą firmy zaproszone do programu pomocowego. Wśród nich znalazły się: Atlas, Deante, Milma, Ceramika Tubądzin, Petecki i Pion Serwis.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd