Błąd odkryto podczas ekshumacji

   • Ekshumacja wykazała, że zamiast Piotra Nurowskiego pochowano kobietę
  • Prokuratorzy odkryli, iż podmieniono ciało w całości
  • Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, będzie to 7. pomyłka odkryta podczas ekshumacji 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji przekazanych przez portal wpolityce.pl, ekshumacja ciała z grobu Piotra Nurowskiego wykazała, że zamiast prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego pochowano kobietę.

Dziennikarze serwisu powołują się na anonimowe, ale pewne źródła. Ich zdaniem prokuratorzy dokonujący ekshumacji odkryli, iż w grobowcu na warszawskich Powązkach podmienione zostały nie pojedyncze szczątki, ale ciało w całości.

 

Nurowski było jedną z pierwszych ofiar katastrofy smoleńskiej, której ciało wydobyto w celu dokonania oględzin. Do ekshumacji doszło we wtorek nad ranem. Przeciwko takiemu rozwiązaniu sprzeciwiała się jednak rodzina zmarłego tragicznie prezesa PKOl-u. Jego córka złożyła do sądu wniosek o wstrzymanie decyzji, który jednak został odrzucony przez skład orzekający.

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, będzie to 7. pomyłka odkryta podczas przeprowadzonych dotąd ekshumacji i jednocześnie 8. z 83 zaplanowanych działań w ramach śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. Tym samym stanowić będzie argument za przychyleniem się do stanowisko Prokuratury Krajowej, która uważa je za niezbędne wobec popełnionych wcześniej błędów.