Chcemy uciec od świątecznej gorączki?

 

Choć część z nas nie może już doczekać się nadchodzących świąt i sylwestra, są i tacy, którzy wolą uciec od świątecznej gorączki i spędzić okres świąteczny poza domem. Jak wynika z badań serwisu KAYAK.pl, najpopularniejszy kierunek podróży na święta i sylwestra to Zakopane.

Stolica Tatr, która od lat nieprzerwanie zdobywa szczyty rankingów popularności w czasie świąt i sylwestra, pozwala sobie również na znaczny wzrost cen zakwaterowania. Jak wynika z analiz portalu KAYAK.pl, za dwuosobowy pokój w hotelu 3- lub 4-gwiazdkowym trzeba tam zapłacić średnio 621 zł, a więc ponad 2 razy więcej niż średnio w ciągu roku – 300 zł za noc. Ceny noclegów w Zakopanem od zeszłego roku wzrosły dodatkowo o 24%.

– Podróżni, którzy chcą uciec od świątecznej gorączki, chętnie odwiedzają polskie góry. Warto rozważyć także mniej oczywiste kierunki i wybrać się np. nad morze. Analiza wyszukiwań hoteli nad polskim morzem pokazuje, że ceny w najpopularniejszych kurortach jak Kołobrzeg, Sopot czy Gdańsk, są nawet o kilka procent niższe w okresie noworocznym niż zwykle – radzi rzecznik prasowy portalu KAYAK.pl Aleksandra Pietraszek.


Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl


kup artykuly platne