W niedziele planujemy najwięcej podróży

 

Jak donosi wyszukiwarka KAYAK.pl, pierwszy dzień wiosny obudził Polaków z zimowego snu. Na myśl o pączkujących kwiatach i drzewach zaczynamy planować podróże i wakacje, co skutkuje ponad 36-procentowym wzrostem wyszukiwań lotów i hoteli w porównaniu do minionego kwartału. Zgodnie z obserwacjami ekspertów portalu, na planowanie najczęściej decydujemy się w niedziele wieczorem. Przypuszczają oni zatem, że do wyszukiwania wakacji motywuje Polaków myśl o pracy.

– Po długiej zimie, większość z nas z utęsknieniem wyczekuje nadejścia wiosny. Dłuższe dni i słoneczna pogoda napawają pozytywną energią i motywują, aby wyjść z zamkniętych czterech ścian. Wyniki naszego ostatniego badania potwierdziły, że piękna aura zachęca do podróżowania, Polacy chętniej niż zimą planują wakacje – komentuje rzecznik prasowy KAYAK.pl Aleksandra Sowa-Frąckowiak.

Według danych wyszukiwarki podróży, wyszukiwanie lotów i hoteli jest najpopularniejsze między godziną 19.00 a 23.00. Niemniej wysoką aktywność użytkowników na portalu planowania podróży odnotowuje się również w poniedziałki i we wtorki. Poza wieczorami, najwięcej wyszukiwań przynosi godzina 12.00 w południe. Jak oceniają eksperci wyszukiwarki, może być to związane z silną potrzebą oderwania się od obowiązków w czasie lunchu w pracy. Gdzie chcemy wybrać się najczęściej? Największym zainteresowaniem cieszą się Rzym, Londyn, Paryż, Mediolan, Barcelona i Lizbona. Idealne miejsce na dłuższe wakacje to natomiast Bangkok, Nowy Jork i Phuket w Tajlandii.


kup artykuly platne