Ekonomia współdzielenia stawia na używanie

 

Wspólne korzystanie z samochodu, wakacje w domu nieznajomych, wynajęte biurko zamiast biura czy podróż z kierowcą poznanym przez internet – to zjawiska, które kilkanaście lat temu były nie do pomyślenia. Dziś wpisują się w megatrend nazywany ekonomią współdzielenia.

Ekonomia współdzielenia to jedno ze zjawisk gospodarczych najbardziej dynamicznie rozwijających się współcześnie. Rozwój ten megatrend zawdzięcza nowoczesnej technologii i zmianie myślenia, wywołanej kryzysem finansowym na początku XXI wieku. To właśnie to ostatnie zjawisko skłoniło konsumentów do myślenia o używaniu, nie o posiadaniu rzeczy i skierowało ich uwagę na wymienianie się dobrami. W rezultacie powstały nowe modele biznesowe, takie jak UBER, Airbnb czy BlaBlaCar.

– Zjawisko ekonomii współdzielenia stawia przed tradycyjnymi firmami wiele wyzwań, ale jednocześnie jest dla nich ogromną szansą na rozwój biznesu. Odnosi się to również do branży finansowej. Leasing doskonale wpisuje się w filozofię ekonomii współdzielenia – mówi dyrektor ds. handlowych Region Wielkopolska i Pomorze w GRENKE Tomasz Krzyżanowski.

Ekonomia współdzielenia jest związana ze zmianą mentalną. Posiadanie przestaje być ważne, liczy się używanie.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl

kup artykuly platne