Rozbudowa ekspresówki na trasie między Lublinem a Warszawą

   • Wojewoda lubelski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej
  • Budową zajmie się firma Mota Engil Central Europe
  • Wykonawca zadeklarował realizację w ciągu 34 miesięcy 

Zostało wydane pozwolenie na wybudowanie ponad 13 km drogi ekspresowej S17.

– Wojewoda lubelski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, czyli pozwolenie na budowę drogi ekspresowej S17 na odcinku od węzła Skrudki do istniejącego już węzła Kurów Zachód (długość 13,2 km). Tym samym decyzja ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej) umożliwia przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej, a wykonawca będzie mógł rozpocząć prace – głosi komunikat oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Budową zajmie się firma Mota Engil Central Europe. Nawierzchnia zostanie wykonana w technologii betonu cementowego. Wykonawca zadeklarował realizację umowy w ciągu 34 miesięcy. Koszt inwestycji wyniesie 270,8 mln złotych.

Odcinek to pierwszy z 7 fragmentów drogi ekspresowej S17 na trasie między Lublinem a Warszawą (od Kurowa do obwodnicy Garwolina oraz od Garwolina do węzła Lubelska pod Warszawą), który zostanie oddany do użytku w 2019 roku. Łącznie rozbudowa ma objąć niemal 100 km o łącznej wartości 3,2 mld złotych.