Mateusz Morawiecki komentuje doniesienia

 

Premier Mateusz Morawiecki w programie „Wydarzenia i Opinie” Polsat News odniósł się do publikacji Onetu, ujawniającej jego wątek premiera w słynnej aferze taśmowej. Według kelnerów biorących udział w aferze taśmowej obecny premier miał rozmawiać o zakupie nieruchomości na tzw. słupy. Wątek ten miał być nieznany prokuratorom biorącym udział w sprawie.

– To są informacje znane w Warszawie od 3–4 lat. Dostępne dla wszystkich dziennikarzy. Dlaczego niby teraz dotarli do tego? Oczywiście, że to nie jest przypadkowy czas. Było to wielokrotnie już mielone. Komuś nadepnęliśmy na odcisk – komentował premier doniesienia Onetu.

Co więcej, Mateusz Morawiecki uznał, że afera taśmowa do walki politycznej wykorzystywana jest regularnie, co jakiś czas.

– To jest afera PO. Za chwilę może się okazać, że afera hazardowa czy zegarkowa to afery PiS. To co tam powiedział jakiś kelner, to jest oczywiście jego prawo zeznań. Ja sobie nie przypominam tego typu spraw. Sądzę, że jest to nieprzypadkowa data, że to teraz wyszło – mówił premier.

kup artykuly platne