Wygrał z amerykańskim dziennikarzem

 

Premier Mateusz Morawiecki grał mecz w ping-ponga z dziennikarzem z USA Peterem Greenbergiem na Stadionie Narodowym w Warszawie. Niecodzienne wydarzenie miało być elementem promocji filmu z serii „The Royal Tour”, który był poświęcony Polsce. Choć mecz przebiegał w przyjaznej atmosferze, szef polskiego rządu – w młodości trenujący tenis stołowy – rozgromił amerykańskiego dziennikarza 21:1.

„The Royal Tour” to cykl dokumentalnych filmów, które przedstawiają przyrodę, historię i kulturę kilku państw świata. Poświęcony Polsce odcinek, trwający 60 minut, został zrealizowany przez PBS. Zgodnie z formułą wszystkich filmów cyklu, przewodnikiem, który oprowadza widza po zakątkach kraju, jest urzędujący lider państwa lub rządu. Z tego względu w poświęconym Polsce dokumencie Polskę przedstawia premier Morawiecki. W filmie można zobaczyć Warszawę, Wrocław, Wieliczkę, Kraków, Malbork, Gdynię, Hel i obóz zagłady Auschwitz-Birkenau.

Dokument z serii „The Royal Tour” ma być wyemitowany przez sieć amerykańskiej telewizji, do której należy 354 stacji. Pomysłodawcami i producentami filmu są Peter Greenberg i Mitchell Cannold z USA i Polska Fundacja Narodowa.

kup artykuly platne