Giertych zapowiada wniosek o przesłuchanie

 


  • Roman Giertych zapowiedział złożenie wniosku w śledztwie dot. nadużyć w KNF

  • Ma on dotyczyć przesłuchania premiera Mateusza Morawieckiego

  • To reakcja na doniesienia prasowe o spotkaniu z Zygmuntem Solorzem-Żakiem

Zgodnie z zapowiedziami mec. Romana Giertycha w śledztwie dot. afery w sprawie nadużyć w KNF zostanie złożony wniosek o przesłuchanie premiera Mateusza Morawieckiego. Zdaniem pełnomocnika Leszka Czarneckiego ma być to reakcja na artykuł Newsweeka, który ukaże się w dniu dzisiejszym.

Jak donosi portal money.pl, Newsweeka ustalił, że „kilka dni przed tym, jak Gazeta Wyborcza napisała o propozycji korupcyjnej, którą ówczesny szef KNF złożył bankierowi Leszkowi Czarneckiemu, doszło do tajemniczego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z miliarderem Zygmuntem Solorzem-Żakiem na terenie Świątyni Opatrzności Bożej”.

– Jeśli rzeczywiście PMM na parę dni przed złożeniem przez PiS poprawki, która umożliwiała małym prywatnym bankom przejęcie dużych banków spotkał się z właścicielem takiego małego banku, to będzie głównym świadkiem w katowickiej prokuraturze – zapowiedział Roman Giertych na Twitterze.

infoplanet wydarzenia polska premier Morawiecki w aferze KNF post

Jak wynika z jego deklaracji, do wniosku o przesłuchanie w śledztwie dot. afery w sprawie nadużyć w KNF zostanie dołączony wniosek o wyłączenie sprawy spod nadzoru prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

kup artykuly platne