Realizacja obietnicy wyborczej

Trasa Via Baltica to droga ekspresowa S61, która ma być jednym z polskich odcinków europejskiej trasy E67 Helsinki–Praga. Podpisanie umowy na jej budowę ogłosiła wczoraj na konferencji prasowej w Łomży premier Beata Szydło.

– Polacy nam zaufali, bo myślimy o sprawach zwykłych ludzi, w tym z małych miejscowości. Daliśmy nadzieję, którą przekuwamy w działania. Mamy plan i krok po kroku go realizujemy. Nie ustaniemy w zmienianiu Polski – mówiła premier.

Fragment drogi S61o długości 91 km przebiegać ma od Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę do Szczuczyna. Będzie łączył województwo mazowieckie z podlaskim.

– Przyjechałam dzisiaj do Łomży, żeby rozliczyć się z obietnic, które składane były tutaj w kampanii wyborczej przez PiS. Z satysfakcją mogę dziś zaprezentować umowę podpisaną przez ministra budownictwa na realizację drogi, która stworzy dla miasta i regionu szansę. To jest namacalny efekt działań rządu Prawa i Sprawiedliwości –podkreślała Szydło.

Odcinek Via Baltica ma powstać w latach 2018–2021. Zostanie wybudowany w technologii betonowej. Szacunkowa wartość inwestycji to ok. 3,5 mld złotych.