To część bogatego programu IV edycji „Festiwalu Literatury dla Dzieci”

   • Prezydent Jacek Majchrowski po raz kolejny wziął udział w akcji czytania dzieciom
  • 8 czerwca spotkał się z dziećmi w Księgarni pod Globusem przy ul. Długiej
  • W duecie z Jolantą Gibas przeczytał najmłodszym wierszyki z książki Agnieszki Frączek 

Prezydent Jacek Majchrowski po raz kolejny wziął udział w akcji czytania dzieciom „Czytanki przed zachodem słońca”. To część bogatego programu IV edycji „Festiwalu Literatury dla Dzieci”.

Prezydent 8 czerwca spotkał się z dziećmi w Księgarni pod Globusem przy ul. Długiej i przeczytał im wierszyki z książki Agnieszki Frączek „Złap byka za rogi czyli półżartem o pułapkach językowych” oraz fragmenty „Ferdynanda Wspaniałego” Ludwika Jerzego Kerna. Wystąpił w duecie z Jolantą Gibas.

Uwielbiany przez dzieci i rodziców, największy w Europie – Festiwal Literatury dla Dzieci, w tym roku odbywa się po raz czwarty. Wiosną odwiedził Warszawę i Gdańsk, teraz gości w Krakowie (6–11 czerwca), a jesienią odbędzie się Poznaniu (3–7 października).

 

Cel wydarzenia jest jeden, za to doniosły: wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników. Inspirować do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe. W tym roku na festiwalu, nowościom z najwyższej półki towarzyszy nieco zapomniana klasyka literatury dziecięcej.

Podczas wydarzenia nie zabraknie spotkań z autorami literatury dziecięcej. Swój udział w Festiwalu Literatury dla Dzieci 2017 zapowiedzieli szwedzka pisarka Åsa Lind, a także Grażyna Bąkiewicz, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Grzegorz Kasdepke, Andrzej Maleszka, Marcin Szczygielski, Adam Wajrak i Wojciech Widłak. Warsztaty plastyczne poprowadzą m.in. Ola Cieślak, Monika Hanulak i Tomasz Minkiewicz.

Program Festiwalu tworzą również wieczorne czytanki, spektakle teatralne, gry miejskie oraz wystawy. Na wszystkie wydarzenie festiwalowe wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji na stronie fldd.pl oraz na Facebooku.

Źródło: Informacja przesłana przez samorząd