Wypadek kolumny prezydenta bez tragicznych skutków

 

Po spotkaniu z mieszkańcami Oświęcimia prezydent Andrzej Duda odwiedził dziesięciolatka, który został potrącony przez policyjny radiowóz z kolumny prezydenta. Na spotkaniu, które trwało około 15 minut, Andrzej Duda wręczył chłopcu pluszowego misia, życząc mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Wypadek, w którym został potrącony chłopiec, miał miejsce w czwartek w Oświęcimiu. W czasie przejazdu kolumny prezydenta chłopiec wszedł na pasy i uderzył w bok policyjnego radiowozu. Dziesięciolatek został przewieziony do szpitala, ale – jak wynika z informacji przekazanych przez rzecznika prezydenta – nie odniósł żadnych poważniejszych urazów.

– Po prostu skręcaliśmy w prawo, wóz policyjny jechał z przodu kolumny i zatrzymał się przy przejściu dla pieszych, gdyż stało tam dwóch chłopców. I jeden przebiegł przez pasy, a drugi zatrzymał się przed przejściem. A w momencie kiedy samochód policyjny ruszył, ten chłopiec wbiegł na ten samochód. Pan prezydent natychmiast nakazał zatrzymanie kolumny i wybiegł. Podeszliśmy do tego chłopca. Szybko znalazłem mieszkanie rodziców, rozmawiałem z nimi. W naszej kolumnie poruszała się też karetka więc od razu dziecko zostało opatrzone. Pojechałem z tym chłopcem i jego rodzicami do szpitala i okazało się, że to nic groźnego. Dziecko ma tylko lekkie stłuczenie kolana – relacjonował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski po zdarzeniu.

Oficjalny komunikat w sprawie przebiegu zdarzenia został również zamieszczony na stronie internetowej prezydenta.

kup artykuly platne