Przemawiał podczas oficjalnego powitania żołnierzy

   • Prezydent przemawiał podczas oficjalnego powitania żołnierzy grupy bojowej NATO
  • Podziękował im za służbę na obcej, ale – jak zapewnił – bratniej ziemi
  • Wyraził również dumę z tego, że polscy żołnierze służą wraz z wojskami amerykańskimi 

– Z całego serca dziękuję wam żołnierze, waszym najbliższym, którzy z wyrozumiałością przyjmują to, że służycie tutaj w moim kraju, na obcej ziemi, ale zapewniam was, że bratniej – powiedział prezydent Andrzej Duda na powitaniu wojsk NATO w Orzyszu (warmińsko-mazurskie).Prezydent przemawiał podczas oficjalnego powitania żołnierzy batalionowej grupy bojowej NATO, którzy w marcu przybyli do Polski.

– Witam was z całego serca. Jestem przekonany, że służba tutaj na terenie Polski, na terenie mojego kraju będzie dla was ciekawym doświadczeniem. Jestem przekonany, że zdobędziecie nowe umiejętności, a wierzę w to głęboko, że i nowe przyjaźnie. Życzę Wam, żeby nie opuszczało was niezwykle ważne, powiedziałbym podstawowe, tzw. żołnierskie szczęście – dodał.

Duda wyraził zadowolenie, że postanowienia szczytu w Newport, a przede wszystkim w Warszawie „stają się faktem”.– Jako prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jestem dumny z tego, że polscy żołnierze uczestniczą tutaj w grupie bojowej, batalionowej, na której czele stoją wojska amerykańskie. Jestem dumny z tego, że uczestniczą w grupie batalionowej, która formowana jest na Łotwie. Cieszę się ogromnie i jestem dumny z tego, że biorą udział w grupie batalionowej, która jest tworzona w ramach Tailored Forward Presence w Rumunii – mówił.

Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl