Referendum konstytucyjne na finiszu

 

Trwa kongres „Wspólnie o konstytucji na Narodowym”, zorganizowany na stadionie PGE Narodowy w Warszawie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. Jego celem jest podsumowanie odbytych przez prezydenta spotkań w regionach, poświęconych referendum konstytucyjnego. Inicjatywa konsultacji przed zmianą konstytucji prezydenta Dudy ma zakończyć się dwudniowym referendum –10 i 11 listopada, w 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

– Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się w ten trwający przez niemal rok dialog - tysiącom moich rodaków, Polek i Polaków, uczestnikom naszych spotkań, a także tym, którzy swoje uwagi przekazali do Kancelarii Prezydenta korespondencyjnie – mówił w przemówieniu otwierającym kongres prezydent Andrzej Duda.Jak przekonywał, kampania przed referendum konstytucyjnym ma „pokazać Polakom, że ich los znajduje się w ich rękach”.

– W roku obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości powinniśmy mieć szczególne poczucie (...), że możemy w sposób w pełni suwerenny, jako naród, jako społeczeństwo, kształtować przyszłość swoją i swojej ojczyzny – mówił Duda. – Twórcy konstytucji 3 maja planowali, by co 25 lat dokonywać namysłu nad potrzebą rewizji zapisów konstytucyjnych. Dzisiaj też stajemy przed podobnym wyzwaniem. Polsce potrzebna jest konstytucja na miarę rzeczywistości XXI wieku – dodał.

Źródło: