Skutki akcji CBA po ŚDM 2016 w Krakowie

 


  • Plany postawienia zarzutów prezesowi i dwóm członkom zarządu PKP SA

  • Podstawą działań śledztwo CBA ws. szkolenia antyterrorystycznego dla kolejarzy

  • Komentarz informatora znającego szczegóły śledztwa

 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w dniu dzisiejszym Prokuratura Okręgowa w Warszawie zamierza postawić zarzuty prezesowi i dwóm członkom zarządu PKP SA.

Taka decyzja wynika z dowodów zgormadzonych w śledztwie Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które w czwartek zatrzymało pięć osób i dokonało przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez menadżerów spółki w związku z niejasnymi okolicznościami zawarcia przez PKP umowy na wysokość 1,9 miliona złotych na szkolenie antyterrorystyczne dla kolejarzy przed Światowymi Dniami Młodzieży.

– Prokurator ma podejrzenia dotyczące sposobu zawarcia przez zarząd tej umowy. Po pierwsze, umowę zawarto z pominięciem przetargu, z wolnej ręki. Według dokumentów które trafiły na posiedzenie zarządu PKP pion bezpieczeństwa spółki zebrał wcześniej dwie konkurencyjne oferty. Ta przedstawiona przez „Sensus Group” miała być najtańsza i dlatego władze spółki ja zaakceptowały. Podejrzewamy jednak, że była i tańsza oferta. Ale nie została uwzględniona, a członkowie zarządu się o niej nie dowiedzieli – komentuje znający szczegóły śledztwa informator w rozmowie z Tvn24.

Dziś prezes i dwaj członkowie zarządu zostali wezwani do złożenia wyjaśnień w prokuraturze w charakterze osób podejrzanych.