Zostanie złożone zażalenie na decyzję sądu

   • Wczorajszej nocy sąd podjął decyzję o niezastosowaniu aresztu wobec Józefa Piniora
  • Tym samym nie przychylił się do wniosku prokuratury
  • Prokuratura Krajowa zapowiada jednak, że na decyzję sądu zostanie złożone zażalenie 

Wczorajszej nocy Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto podjął decyzję o niezastosowaniu aresztu wobec Józefa Piniora. Nie będą wobec niego wdrożone również żadne inne środki zapobiegawcze. Tym samym sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury, która zarzuca byłemu senatorowi o płatną protekcję i korupcję.

– Jak jestem politykiem przez ostatnie 40 lat, nigdy mi się nie zdarzyło, abym moje interwencje poselskie czy senatorskie wiązał z jakimikolwiek korzyściami majątkowymi – zapewniał zadowolony z orzeczenia sądu Pinior po wyjściu z sali sądowej.

Jak zapowiada jednak Prokuratura Krajowa, na decyzję sądu zostanie złożone zażalenie.

– Prokuratura podtrzymuje opinię, że przebywanie podejrzanych na wolności w sytuacji, gdy poznali treść i wagę stawianych im zarzutów, może prowadzić do podjęcia przez nich działań zakłócających bieg śledztwa. Konieczne jest zwłaszcza skuteczne odizolowanie Józefa P. od jego asystenta Jarosława W. z uwagi na fakt, że obaj brali udział w procederze polegającym na przyjmowaniu korzyści majątkowych i mogą w związku z tym uzgadniać korzystną dla siebie wersję procesową – podano w komunikacie.

Zdaniem szefa CBA Mariusza Kamińskiego, sprawa ma wyłącznie charakter kryminalny, a jej upolitycznianie jej niewskazane.